Witaj ! ;-) Znajdziesz tu informacje na temat planowania płci dziecka i dowiesz się jakie są obecnie najbardziej skuteczne i cenione metody planowania płci. Usiądź wygodnie i życzę Tobie owocnego czytania ;-)

Chiński Kalendarz Płci

Chiński Kalendarz PłciJeśli interesujesz się planowaniem płci, bardzo możliwe, że słyszałaś o "chińskim kalendarzu płodności". Chiński kalendarz płci został odkryty przez naukowców ponad 700 lat temu. Znajdował się w starożytnym grobowcu w okolicy Pekinu i najprawdopodobniej należał do chińskiego szlachty. Obecnie znajduje się w Instytucie Nauk w Pekinie w Chinach gdzie możemy go podziwiać.

Kalendarz może być wykorzystywany nie tylko w celu zaplanowania płci dziecka, choć większość przyszłych mam stosuje go właśnie z myślą o tym. Tymczasem kobiety, które są już w ciąży, mogą po prostu sprawdzić za pomocą tabeli (kalendarza) płeć swojego przyszłego, nienarodzonego jeszcze dziecka.

Kalendarz chiński został opracowany ze względu na silne pragnienie chłopców w kulturze chińskiej. W czasach starożytnych, para która chciała mieć dzieci, zawsze wolała urodzić syna niż córkę. Uważano, że mężczyźni są znacznie bardziej potrzebni niż kobiety. Pracowali na polu, pomagali w gospodarstwie i tym samym zarabiali na własne utrzymanie. Ponadto mogli odziedziczyć nazwisko i majątek rodzinny. Kobiety natomiast nie były aż tak przydatne. Dopóki nie wyszły za mąż w wieku około 17 lat, zostawały i mieszkały w domu na utrzymaniu rodziny. Dlatego dla większości par poczęcie dziewczynki było znacznym ciężarem.

W Chinach metoda ta osiąga ponoć niezwykle wysoki wskaźnik powodzenia. Jak twierdzą sami Chińczycy, skuteczność ich kalendarza wynosi ponad 90% i co ciekawsze, ponoć mnóstwo kobiet to potwierdza. Przeprowadzono także badania w Stanach Zjednoczonych i o dziwo dokładność tej metody wyniosła około 85%. Są jednak i tacy, którzy uważają, że w ich przypadku kalendarz nie sprawdził się. Przeglądając polski Internet i opinie internautów można zauważyć, że zdania są podzielone, jednakże u większości kobiet płeć dziecka jak najbardziej się zgadza.


Jak czytać kalendarz (tabelę) ?


Tabela jak widać poniżej nie jest zbyt skomplikowana. Planowanie płci dziecka odbywa się na podstawie dwóch parametrów - wieku kobiety i miesiącu w którym ma począć dziecko w zależności od płci jaką pragnie mieć.

W kolumnie po lewej stronie wybieramy nasz wiek. Pamiętajmy tylko, by brać pod uwagę jedynie ukończone lata (nie rocznikowe). Następnie idąc w prawo wzdłuż poziomej linii, wybieramy płeć dziecka w zależności od koloru i jednocześnie sprawdzamy miesiąc (na górze) w którym musimy współżyć by doszło do zapłodnienia. Warto również sprawdzić, czy występują obok siebie co najmniej dwa miesiące z taką samą płcią. W takim przypadku możemy znacznie zwiększyć swoje szanse.

Powiedzmy, że masz 25 lat i pragniesz mieć córeczkę. Według kalendarza, by począć dziewczynkę powinnaś współżyć w miesiącach takich jak styczeń, kwiecień, maj lub lipiec.

Jedną z ważniejszych rzeczy o jakiej powinniśmy pamiętać jest to, że tabela sporządzona jest w oparciu o kalendarz księżycowy. Każdy miesiąc księżycowy ma 28 dni. Oznacza to, że najkorzystniej jest współżyć gdzieś w połowie miesiąca niż na końcu. Dlaczego tak jest ? Załóżmy, że kwiecień to miesiąc w którym możemy zaplanować chłopca a maj - dziewczynkę. Jeśli do zapłodnienia doszło np. 29 kwietnia to tak naprawdę jest to już maj i jest duże prawdopodobieństwo, że na świat przyjdzie córeczka.

Moim zdaniem chińska metoda planowania płci ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ona całkowicie darmowa, w stu procentach naturalna, absolutnie bezpieczna, dość prosta i niezbyt wymagająca dlatego sądzę, że warto się nią zainteresować.

Jeśli chcesz natomiast zwiększyć swoje szanse zaplanowania płci i stosować połączenie metody chińskiej z metodą dr Shettlesa, która jest bardzo skuteczna oraz metodą dietetyczną, szczerze mogę Ci polecić publikację "Chłopiec czy dziewczynka", która krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces i pozwoli Ci zaplanować płeć swojego przyszłego dziecka.

Chiński Kalendarz Płci

Kalendarz może być kopiowany oraz dowolnie rozpowszechniany tylko i wyłącznie w oryginalnej formie. Zabroniona jest jakakolwiek modyfikacja w zawartości grafiki.

Jak W Końcu Zaplanować Płeć Dziecka ? (skutecznie!)

Imię:
Email: