Witaj ! ;-) Znajdziesz tu informacje na temat planowania płci dziecka i dowiesz się jakie są obecnie najbardziej skuteczne i cenione metody planowania płci. Usiądź wygodnie i życzę Tobie owocnego czytania ;-)

Metoda Dietetyczna

Metoda DietetycznaChoć istnieje wiele różnych czynników, które mogą zwiększyć szanse na poczęcie chłopczyka lub dziewczynki - dieta może mieć również istotny wpływ na zaplanowanie płci naszego przyszłego dziecka. Największą zaletą metody dietetycznej jest to, że jest ona całkowicie naturalna i niezbyt skomplikowana. Trzeba przede wszystkim wiedzieć co jeść a czego nie w zależności od płci dziecka jaka nas interesuje.

Stwierdzono, że żywność wpływa na poziom PH w organizmie. Plemniki zawierające chromosomy Y (męskie) i X (żeńskie), które decydują o płci naszego dziecka, wymagają odmiennego PH w celu dotarcia do komórki jajowej po czym dochodzi do zapłodnienia.

Plemniki żeńskie (X) są bardziej wytrzymałe, mają dłuższą żywotność ale są znacznie wolniejsze niż plemniki męskie (Y). Tak więc, żeby były w stanie prawidłowo dotrzeć do komórki jajowej musimy stworzyć dla nich środowisko kwaśne, które najbardziej im sprzyja.

Plemniki męskie, w przeciwieństwie do plemników żeńskich są dużo szybsze, bardziej delikatne, a ich żywotność jest o wiele krótsza. Dlatego powinniśmy utworzyć dla nich środowisko zasadowe, które pomoże im przebyć drogę do jaja. Większość z nich po prostu nie jest w stanie przeżyć w środowisku kwaśnym przez dłuższy okres czasu, gdyż nie są tak odporne jak wcześniej wspomniane plemniki X.

Wobec tego należy wybrać odpowiednie produkty spożywcze, by utworzyć właściwy poziom PH (środowisko kwaśne lub zasadowe), który będzie najbardziej sprzyjający dla plemników męskich lub żeńskich.

Przyjrzyjmy się temu, na jakich produktach warto skupić uwagę zależnie od płci jaką pragniemy mieć:


Chłopiec:

Chcąc zwiększyć prawdopodobieństwo zaplanowania chłopca powinniśmy spożywać żywność bogatą w sód oraz potas. Pokarmy te mają niższy poziom kwasowości i podnoszą zakres zasadowości. Są to między innymi takie produkty jak:

► słone potrawy / wędliny
► mięso (zwłaszcza czerwone)
► ryby wędzone

► makaron
► białe pieczywo
► sucharki
► kukurydza / płatki kukurydziane

► banany
► pomidory
► ziemniaki
► pietruszka

► owoce cytrusowe
► suszone owoce
► pestki słonecznika
► morele
► daktyle

► oleje
► margaryna

► herbata
► kawa
► woda mineralna bogata w sód

Bardzo ważne jest jednak, aby spożywać te produkty z umiarem. Zbyt duża ilość sodu nie jest zalecana.


Dziewczynka:

Jeżeli natomiast pragniesz, aby na świat przyszła dziewczynka, powinnaś skupić się na żywności, która przyczyni się do zwiększenia kwasowości w organizmie. Jedz zatem produkty, które są bogate w magnez i wapń, czyli na przykład:

 mleko i jego przetwory (z wyjątkiem słonych serów)
► jaja
► potrawy mączne
► produkty zbożowe
► ryż
► ryby

► gruboziarniste kasze
► orzechy (oprócz solonych)
► soja
► fasola
► figi
► migdały

► brokuły
► zielone warzywa liściaste
► marchew
► cebula
► papryka
► surowe buraki
► koperek zielony
► szpinak
► grejpfruty
► jabłka

► miód
► czekolada

► kakao
► woda niskosodowa


Podsumowując, kuchnia bardziej słona - sprzyja zapłodnieniu chłopca, natomiast słodka - dziewczynki.

Pamiętaj również o tym, żeby nie przesadzać. Spożywaj produkty z umiarem i zdrowo się odżywiaj. Mimo tego, że istnieją inne naturalne metody planowania płci dziecka, znacznie bardziej skuteczniejsze, możemy w dużym stopniu zwiększyć swoje szanse na sukces, poprzez dołączenie do nich odpowiedniej diety.

Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse, polecam Ci z całego serca zapoznać się z książką p. Karola pt. "Chłopiec czy dziewczynka". Autor, dzięki swojemu doświadczeniu oraz konsultacjom z zakresu planowania płci, które sam udziela, wzbogacił metodę dr Shettlesa właśnie o elementy dietetyczne oraz o chiński kalendarz płci, co drastycznie zwiększa Twój wskaźnik powodzenia. Szczerze polecam.

Dietę powinno się rozpocząć najwcześniej 6 miesięcy, a najpóźniej 6 tygodni przed planowanym poczęciem dziecka. Po zajściu w ciążę, stosowanie diety można przerwać.

Jak W Końcu Zaplanować Płeć Dziecka ? (skutecznie!)

Imię:
Email: